Przyjaciele Klanu


janina kochańskaKrąg przyjaciół jakim otacza się serialowa rodzina Lubiczów jest dosyć duży. Zaczynając od najstarszych wiekiem należy wspomnieć o Janinie Kochańskiej, która wyszła za mąż za brata Marii Lubicz Stefana Zięteckiego, adwokata. Wszyscy nazywali ją Janeczka, prowadziła fundację Femina. Zmarła w 2006 roku.

Inna Starsza pani zaprzyjaźniona z Lubiczami to Stanisława Dorobczyk, która przez długi czas była gosposią w domu na Sadybie i tam też mieszkała po przyjeździe z Kazachstanu. Obecnie jest żoną Jeremiasza Bałuckiego. Przyjacielem rodziny jest także Piotr Rafalski, biologiczny ojciec syna Beaty, Jaśka.

Ze strony Krystyny i Pawła Lubiczów od wielu lat widzowie mają okazję oglądać perypetie dosyć zabawnej pary Anny Surmacz i Tadeusza Koziełły. Ona ma salon sukien ślubnych a on jest ginekologiem i pracuje w Elmedzie. Ponieważ nie mogli mieć własnych dzieci wychowują adoptowanego Błażeja. Wieloletnią przyjaciółką Krystyny jest pracująca z nią na uczelni Alicja Marczyńska. Inni znajomi Pawła i Krysi to pani Stenia- gospodyni, profesor Julian Deptuła, profesor Stiepan Wujkowić oraz mąż pani Steni Kazimierz.

Osoby związane z Chojnickimi to Zaburzańscy. Antek jest wspólnikiem Jerzego a Renata pracuje w ich firmie jako sekretarka. Natomiast najbliższą przyjaciółką Elżbiety jest Matylda Szczęśniak, która wspierała ją w trudnych chwilach po rozwodzie. Wanda także jest długoletnią przyjaciółką Eli, pracowała w rodzinnej aptece „Pod Modrzewiem”.

W pierwszej serii odcinków poznajemy także Krzysztofa Malickiego, który był miłością Eli obecnie po ciężkiej chorobie wstąpił do zakonu.

Ze strony Ryszarda i Grażyny Lubiczów poznajemy Czesię i Darka Kurzawskich. Grażynka jest ciotką Czesławy, mieszkają w tym samym bloku często się widują. Przyjacielem rodziny jest także kolega Ryśka, taksówkarz Mariusz.

Do najmłodszego serialowego pokolenia należą dzieci wnuków Marii i Władysława seniorów rodu. Są nimi dzieci Michała syna Elżbiety i Jerzego oraz jego siostry Beaty. Mamą jest także córka Pawła i Krystyny, Agnieszka.

Michał Chojnicki przez długi czas nie mógł znaleźć partnerki życiowej do momentu gdy poznał Kingę Kuczyńską. Jednak ten związek też nie zaowocował małżeństwem jedynie dwójką dzieci bliźniaków Antosia i Władzia. To, co jeszcze do niedawna łączyło tą parę to walka o synów i pogłębiająca się wzajemna niechęć, jednak ostatecznie Michał musiał pogodzić się z werdyktem sądu rodzinnego, który przyznał Kindze prawa do opieki nad chłopcami.

Beata także ma dwoje dzieci, Jasia i Małgosię. Obecnie jest żoną Jacka Borkowskiego, który jest biologicznym ojcem Małgosi, natomiast Jaś jest synem Piotra Rafalskiego, psychologa, którego Beata poznała jeszcze na studiach. Matka nie ogranicza spotkań syna z jego ojcem, nawet w pewnym momencie wydawało się, że Beata zwiąże się z Piotrem. W chwili obecnej na prośbę córki, Beata pozwala Jackowi zamieszkać znowu w ich wspólnym mieszkaniu. Odtwórcy ról Małgorzaty i Jasia to Suzanna von Nathusius i Paweł Grządziel.

Najmłodszą prawnuczką seniorów rodu jest Zosia, córka Agnieszki Lubicz. Matka wychowuje ją samotnie po tym jak dowiedziała się, że ojciec dziewczynki jest gangsterem i ma powiązania z mafią. Zosia ma już prawie trzy latka.

Do młodego serialowego pokolenia można także zaliczyć Kamilę, dzieci Ryśka i Grażyny oraz Pawła juniora. Kamila Smętna jest siostrą Jerzego Chojnickiego, odnalezioną po latach. Jej matka zmarła po ciężkiej chorobie i obecnie Kamila mieszka z Elą i Jerzym na Sadybie. Najmłodsza i zarazem jedyna córka Ryśka, oprócz dwójki adoptowanych dzieci to Kasia. Ma 10 lat.