Droga do Indii


Kino azjatyckie wciąż rzadko gości na naszych ekranach. Nawet to zdobywające nagrody na międzynarodowych festiwalach.
„Droga do Indii” to poruszająca historia miłosna, nagrodzona International Emmy Awards 2009 w kategorii najlepsza telenowela. Autorką scenariusza jest twórczyni sukcesu telenoweli Klon, Gloria Perez.
Raj i Maya są młodymi, bogatymi Hindusami z kasty kupców. Raj zwiedził świat, zarządza dużą firmą i jest rozdarty między wartościami Wschodu i Zachodu. Maya jest samodzielną, spełniającą się w pracy kobietą po studiach, która zawsze uważała, że może sama decydować o swym losie, a już z pewnością o wyborze męża.
Raj jest zakochany w Dudzie, nowoczesnej, niezależnej Brazylijce, która cierpi z powodu uprzedzeń, z jakimi spotyka się ze strony rodziny Raja. dorga do indiiMaya kocha Bahuana, przedsiębiorczego i wykształconego pariasa. Bahuan wciąż pamięta upokorzenia, których doznawał od dzieciństwa z powodu swej kastowej przynależności, i wciąż walczy, by hinduskie społeczeństwo nie wyrzuciło go poza nawias.
Niezdolni do przeciwstawienia się tradycji i presji rodzin Maya i Raj zostają zmuszeni do porzucenia swoich ukochanych. Wkrótce losy dwójki bohaterów splatają się: ich rodziny aranżują ich małżeństwo. Czy Raj i Maya będą w stanie zbudować szczęśliwy związek, czy mają szansę na prawdziwą miłość? Czy rodząca się, krucha więź przetrzyma ujawnienie tajemnic przeszłości i niewygasłych namiętności?

Tytuł oryginalny: Caminho das Indias
Produkcja: Brazylia/Indie 2009
W rolach głównych: Juliana Paes, Marcio Garcia, Rodrigo Lombardi, Tony Ramos, Leticia Sabatella, Bruno Gagliasso, Cleo Pires i inni.
Liczba odcinków: 160

Dodatkowe Informacje:
Zone Romantica prezentuje najbardziej pasjonujący świat uczuć, namiętności, intryg i dramatów z całego świata. Kanał oferuje pełne napięcia i romantyzmu filmy, muzykę
oraz wspaniałą rozrywkę.
Zone Romantica istnieje od 1998 roku i obecnie jest dostępna dla widzów w 24 krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Kanał nadawany jest w 9 językach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zone Romantica dociera do ponad 9,3 miliona abonentów.

Dowiedz się więcej: Azja zachodnia – Malezja