Grace księżna Monako


Grace księżna Monako, to jedna z głośniejszych premier upływającego roku. Film opowiada historię prawdziwego kopciuszka. Wydarzenia dotyczą okresu sprzed prawie prawie pięćdziesiąt lat temu. To losy Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii, która zdobyła oszałamiającą sławę, stała się ikoną stylu, inspirując wszystko; modę, sposób bycia a nawet perfumy damskie.

Życie Grace doskonale nadało się, jako materiał do przedstawienia na dużym ekranie. Dla miłości do księcia Monako Rainera, porzuca świetnie rozwijającą się karierę. Nie wszystko jest tu tak piękne jak mogło by się wydawać i piękna kobieta musi zmierzyć się z prozą życia, wychowaniem dzieci, pełnieniem obowiązków damy dworu. Wkrótce los pokaże, że będzie musiała stawić czoła także trudnej politycznie sytuacji swojego nowego europejskiego domu.

7608020.3Mimo, że film był szeroko polecany, okazuje się, że większość osób jest rozczarowana zbyt mocno rozbudowanym rysem melodramatycznym w starciu z wątkiem czysto politycznym. To co dobre w tym filmie to wierne odtworzenie sytuacji na dworze oraz ciężkiej pracy, jaką jest rola księżnej państwa. Musi ona mierzyć się z nieprzyjaznymi jej ludźmi, w czym jest pozostawiona sama sobie. Zachwyt wzbudzić może piękna muzyka Marii Callas oraz nie najgorsze zdjęcia. Niekiedy fabuła filmu (to scenariusz jest go najsłabszym ogniwem) zbyt mocno zbacza z tematu a niektóre wątki mogą wydawać się wręcz irytujące lub nawet żenujące, lecz w ogólnym rozrachunku ta produkcja filmowa broni się na plus.