Telefony komórkowe przyszłości


Samsung, Huawei, Apple? Te i inne firmy od lat walczą o prymat na rynku telefonów komórkowych. Rynek telekomunikacyjny jest wyjątkowo duży, zaś rozwój technologiczny bardzo szybki, dlatego czołowe firmy elektroniczne robią wszystko, aby swoimi nowymi modelami telefonów komórkowych uzyskać przewagę nad konkurencją. Jak do tego dążą? Co jeszcze może wpłynąć na rozwój telefonów komórkowych? Jakie usługi chętnie powitaliby ich użytkownicy?

cameraNa te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule, który będzie poświęcony właśnie rozwojowi komórkowych aparatów telefonicznych w ciągu najbliższych lat. Czasy, gdy telefony komórkowe służyły wyłącznie do prowadzenia rozmów telefonicznych i wysyłania wiadomości tekstowych odeszły już dawno w niepamięć. Dziś trudno jest w ofertach firm produkujących nowe modele telefonów komórkowych o modele pozbawione cyfrowego aparatu telefonicznego z funkcją kamery video. Jednak rejestrowanie ujęć telefonem nie czyni z nas jeszcze filmowców. Same, pojedyncze nagranie odtworzone na jego ekranie nie może być nazwane filmem (więcej na 365photos.pl).

Coraz częściej dostępny jest również odbiornik GPS, umożliwiający lokalizację wielu przydatnych miejsc w naszej okolicy. Ponadto wielu użytkowników ceni sobie coraz szybszy dostęp do internetu. Bardzo przydatną funkcją, która powoli staje się standardem w nowych modelach telefonów komórkowych, jest możliwość odczytywania dokumentów w formatach MS Office oraz PDF (Portable Document Format opracowany przez firmę Adobe). Najmocniejsze telefony posiadają również funkcję ich tworzenia i edycji.

Ma to związek z rozwojem systemów mobilnych takich jak Android czy Windows Mobile, a także z coraz tańszymi kosztami produkcji modeli z ekranem dotykowym oraz klawiaturą typu QWERTY. W ciągu najbliższych lat można spodziewać się dalszego rozwoju telefonów komórkowych. Specjaliści przewidują, że jedną z popularnych w najbliższym czasie funkcji może stać się administrowanie za pomocą telefonu komórkowego urządzeń domowych, na wzór pilota od telewizora. Za pomocą komórki włączać będziemy i wyłączać światło lub ogrzewanie, albo otwierać drzwi do garażu. Możliwe też będzie załatwianie spraw w urzędach za pomocą telefonów komórkowych.