Wakacyjne wspomnienia, czyli kamery HD


Jeszce kila lat temu z urlopu przywoziliśmy głównie pamiątki oraz fotografie. Jednak wraz ze spadkiem cen sprzętu elektronicznego oraz pojawieniem się kamer HD możemy zaobserwować rosnącą liczbę filmów z wakacyjnych wojaży. Jaką kamerę kupić, aby nie wydać na nią majątku, a móc uchwycić wakacyjne wspomnienia? Czy każda kamera HD da nam możliwość uchwycenia każdego ujęcia?

Już na wstępie rozważań na temat popularnych kamer HD konieczne jest założenie budżetu – dobrą kamerę kupimy już za kilkaset złotych i na tego typu urządzeniach się skupmy. Musimy także od razu zastanowić się, do czego konkretnie będziemy kamerę wykorzystywać. Zupełnie innego urządzenia będziemy potrzebowali do kręcenia rodzinnych wakacji w Kołobrzegu, a zupełnie innego do ekstremalnych wakacji obejmujących spływy kajakowe.

Rodzinny urlop

kameraDo rodzinnego kręcenia wakacji wystarczy nam niemal każda kamera z rozdzielczością HD. Co prawda urządzenia oferujące gorszą rozdzielczość obrazu wciąż są dostępne na rynku i kuszą swoją niższą ceną, to jednak nie są one warte uwagi. O ile jeszcze dzisiaj spełnią swoje zadanie, tak za dwa, trzy lata przestaniemy być zadowoleni z zakupu.

Kamera sportowa

W kategorii kamery sportowej, mogącej sprostać wodzie, pyłowi, czy upadkom, prym wiedzie GoPro. Najtańsze modele GoPro kupimy już w okolicach 600,-zł. Jeżeli dysponujemy większym budżetem to warto zdecydować się na droższe modele, które producent wyposażył w dodatkowe funkcje nie tylko ułatwiające filmowanie, ale również związane z lepszą jakością obrazu. Z tańszych alternatyw dla GoPro polecić można Sj4000 i SJ6000.

Z powietrza!

Osobną kategorią kamer są popularne ostatnio drony. O ile w przypadku profesjonalnych zastosowań wykorzystuje się do tego normalne kamery cyfrowe, jak chociażby nawet wspomniane wcześniej GoPro, to w założonym budżecie kupimy drona z wbudowaną kamerą – nie zapewni ona co prawda rewelacyjnej jakości nagrań, to jednak sama możliwość filmowania „z powietrza” może dać nam niepowtarzalny film!

Zobacz też pomysł na urlop na jachcie.