Aktorzy Klanu


aktorzy klanuKlan jest to serial, który skupia w swojej obsadzie liczną grupę znakomitych aktorów nie tylko telewizyjnych, ale i teatralnych. Wśród najbardziej znanych znajdują się Jerzy Kamas, Kazimiera Utrata, Tomasz Stockinger, Agnieszka Kotulanka, Barbara Bursztynowicz, Małgorzata Ostrowska- Królikowska, Agnieszka Wosińska, Tomasz Bednarek, Jacek Borkowski, Justyna Sieńczyłło, Joanna Żółkowska, Andrzej Strzelecki, Marcin Troński.

Oprócz aktorów w Klanie zagrały także dwie piosenkarki bardzo dobrze wszystkim znana Izabela Trojanowska i młodsza Kaja Paschalska. Obydwie są od początku istnienia serialu. Poza starszym pokoleniem aktorów, pojawiło się wiele dziecięcych talentów. W „Klanie” możemy także podziwiać córkę Małgorzaty Królikowskiej Julię Królikowską jako jej serialową córkę Kasię Lubicz. W serialu gra od urodzenia, to jest od roku 1999.

Najmłodsze pokolenie Klanu to: Małgosia Borecka, Jaś Rafalski oraz dzieci Michała i Kingi Antek i Władek. Dziewczynka grająca Małgosię nazywa się Suzanna von Nathusius i od pięciu lat na stałe związana jest z Klanem. Wcześniej wzięła udział w kampaniach reklamowych i w wieku trzech lat w reklamach telewizyjnych. Drugą córkę Grażyny i Ryszarda Lubicz, Bożenę  gra Agnieszka Koczarowska. Urodziła się w 1992 roku i jest aktorką niezawodową i tancerką. Wątek taneczny został wykorzystany w serialu.

Z „Klanem” związanych było kilkoro nieżyjących już aktorów jak Halina Dobrowolska, Zygmunt Kęstowicz, Anna Ciepielewska odtwórczyni roli Janeczki. Pozostali aktorzy, obecnie nie grający, a którzy kiedyś pojawili się serialu to: Jerzy Zelnik, Mikołaj Krawczyk, Cezary Żak, Sylwia Wysocka, Wojciech Wysocki oraz Jan Wieczorkowski serialowy Michał Chojnicki, którego rolę przejął Daniel Zawadzki.

Serial „Klan” opowiada o losach rodziny takiej jak każda inna, w której na co dzień zmagają się z różnymi problemami trzy pokolenia. Seniorami rodu LubiczówMaria i Władysław nieżyjący już, których w serialu zagrali Halina Dobrowolska i Zygmunt Kęstowicz.

Od czasu emisji pierwszego odcinaka sporo się zmieniło, jednak wiele postaci pozostało niezmiennych do dziś a na pewno ni zmienił się klimat rodzinnego domu na Sadybie. Maria i Władysław mieli pięcioro dzieci: Elżbieta, Dorota, Monika, Paweł i Ryszard. Ela pozostała w domu, jednocześnie prowadząc rodzinną aptekę „Pod Modrzewiem”. Zamieszkała tam z mężem Jerzym i dwójką swoich dzieci Beatą i Michałem, którzy mają już swoje dzieci.

Dorota została siostrą zakonną a losy Moniki są dosyć tajemnicze. Była mężatką, ale jej drugi mąż już nie żyje i ma syna Daniela, który przez dłuższy czas przebywał z ojcem w Stanach Zjednoczonych. Paweł natomiast jest znanym i docenianym lekarzem a jego żona Krystyna wykłada na Uniwersytecie. Posiadają oni dwie dosyć niesforne córki, które przez te 12 lat przysporzyły im niemało problemów. Jedna z nich Agnieszka jest już mamą a druga, Ola studiuje.

Ostatni syn Mari i Władysława Ryszard także jest żonaty i jest ojcem 3 dzieci z czego dwoje jest adoptowanych. Żona Ryśka jest pielęgniarką i ma na imię Grażyna. Losy całej piątki przeplatają się i są powiązane także poprzez osoby spoza rodziny. Mimo, iż każde z nich założyło swoje rodziny, często się spotykają i pomagają wzajemnie. Czasem bywają także spięcia jak w każdej rodzinie. Jednak w końcu wszystkie spory udaje się załagodzić. Klan powiększa się przybywa dzieci a wraz z nimi nowe wątki i sytuacje. Wielu bohaterów już nie zobaczymy ponieważ nie żyją lub zrezygnowali z udziału w serialu bądź też twórcy zakończyli ich wątek serialowy.