Barwne postaci i rodziny


W rodzinie Lubiczów najbarwniejsza i najbardziej intrygującą postacią jest Monika Ross. Jej losy kształtowały się dosyć tragicznie. Będąc nastolatką została zgwałcona a sprawcy tego zdarzenia nigdy nie ponieśli konsekwencji. Dramatyzm postaci kreowanej przez piosenkarkę Izabelę Trojanowską polega na tym, że popada ciągle w kłopoty, nieudane związki a nawet nałóg alkoholowy.

przyjaciolkiPrzez długi okres traktowana była jako czarna owca rodziny Lubiczów, sama także unikała kontaktów z rodzeństwem. Przez ten cały czas bardzo się zmieniła. Obecnie wspólnie z przyjaciółką Gabrielą Wilczyńską graną przez Laurę Łącz, prowadzi elegancką restaurację, wcześniej była również właścicielką butiku Ramona.

Postać Moniki to typ eleganckiej, pewnej siebie bizneswoman. Była kiedyś mężatką i mieszkała w USA, jednak rozwiodła się a owocem tego związku był jej jedyny syn Daniel. Jej mąż Bernard Ross należał do sekty, z którą dokonał zamachu samobójczego. Przez dłuższy czas więził syna, który został zarażony wirusem HiV.

Po ciężkich przeżyciach Daniel wrócił do Polski, do matki. Jednak przez dłuższy czas nie mógł się odnaleźć w nowej sytuacji przede wszystkim z powodu swojej choroby. Obecnie przebywa w Londynie z Weroniką. Jego matka Monika zawsze miała trudny charakter, zaliczyła kilka nieudanych związków w tym jeden z młodym studentem, który pracował w jej restauracji. Niestety po rozstaniu z nim Monika znowu wraca do nałogu alkoholowego, z którego wyciąga ją rodzina. Pomagał jej także psycholog Piotr Rafalski. Dzięki temu pogodziła się z ojcem.

Niestety brak jej szczęścia w miłości z żadnym mężczyzną nie pozostawała w dłuższym związku. Od jakiegoś czasu wciąż u jej boku pojawia się biznesmen Feliks Nowak, z którym także podjęła współpracę. Jednak bywa on rozrzutny i frywolny przez co popada w różne kłopoty i staje się postacią nieco komediową.

Paweł Lubicz jest chirurgiem i posiada własną klinikę Elmed. Jego żona Krystyna pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i na co dzień zajmuje się najmłodszym synem Pawłem juniorem. Oboje doczekali się także wnuczki Zosi, którą jest córka Agnieszki.

Ich rodzina jest typowa inteligencką rodziną. Krystyna z wykształcenia slawistka, prowadzi zajęcia na uczelni i zajmuje się tłumaczeniami. Paweł poważny człowiek i lekarz także dobrze wykształcony, jest na co dzień racjonalistą i w sposób surowy podchodzi do wychowania dzieci. Oboje nie przechodzili w swoim życiu większych kryzysów, jedynie poważnym problemem była choroba Krystyny. Chorowała na raka i na dodatek była w ciąży. Rodziło to poważny dylemat czy urodzić dziecko ponieważ ciąża była zagrożeniem dla jej życia. Jak widać akcja serialu dotyczy także problemów społecznych.

Obydwie starsze córki Krystyny i Pawła są dobrze wykształcone. Aleksandra jeszcze studiuje a Agnieszka pracuje jako dziennikarka. Ma prawie trzyletnią córkę i ciągle szuka miłości swego życia. Ojcem Zosi jest gangster i szef Mafii Miron, z którym Agnieszka była nie wiedząc o jego powiązaniach.

Oli także los nie oszczędził, ma za sobą nieudany związek z Adamem, który zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Planowali nawet ślub, ale chłopakowi nie udało się wyjść z nałogu.

Paweł zanim założył własną klinikę pracował w szpitalu, nawet dostał propozycję zostania ordynatorem ale zrezygnował z niej. W klinice zatrudnił także żonę swego brata Grażynę. Mimo iż większość pojawiających się w serialu osób związanych jest raczej z rodzina Lubiczów poznajemy brata Krystyny, Leszka Jakubowskiego. Niestety krewny Krysi nie daje się poznać z najlepszej strony, to recydywista, który domaga się od siostry swojej części spadku po rodzicach. Ostatecznie dochodzi do pojednania.

Dorota i Rysiek to najmłodsze dzieci Marii i Władysława Lubiczów. Dorota została siostrą zakonną, a decyzja ta prawdopodobnie była spowodowana zerwaniem zaręczyn. Ukończyła studia medyczne, potem jako zakonnica pracowała na misji w Ruandzie, gdzie zajmowała się ludźmi trędowatymi. Tam przeżyła też chwile grozy po tym jak wraz z innymi siostrami zakonnymi została uprowadzona. Następnie zajęła się działalnością lekarską w hospicjum w Głoskowie.

Jako najmłodsza córka Marii i Władysława była ulubienicą ojca. Zawsze jest uczynna i pomaga nie tylko chorym, ale także rodzinie. Ostatnio w jej działalność zaangażowała się także Ola Lubicz pomagając w hospicjum. Dorota jest osobą wrażliwą i jednocześnie bardzo odporną psychicznie. Przez te wszystkie lata ciężkiej służby nie zrezygnowała i nadal chce zajmować się chorymi, zwłaszcza dziećmi.

Jej starszy brat Ryszard z zawodu jest taksówkarzem jedyny z piątki dzieci nie ukończył studiów. Wraz z żoną Grażyną zajmuje się wychowaniem trójki dzieci. Wiodą skromne i raczej spokojne życie. Jest typem złotej rączki, przez pewien okres był osiedlowym administratorem. Przez pryzmat serialowych perypetii jest traktowany jako domator i człowiek nie podejmujący żadnych decyzji bez żony. Postać ta doskonale pasuje do struktury serialu.

Przez długi okres starań nie mogli mieć własnych dzieci więc adoptowali dwójkę Maćka, cierpiącego na Zespół Downa i Bożenkę, ale w niedługim czasie pojawiła się na świecie Kasia, rodzona córka. Małżeństwo Ryśka także przechodziło poważne kryzysy. Choroba Ryśka – udar, spowodowała, że porzucił jeżdżenie taksówką i zajął się branżą budowlaną. Jak w każdej rodzinie tak i w tej dodatkowym problemem stały się dorastające dzieci, zwłaszcza okres buntu Bożeny.