Fabuła serialu Klan


Serial Klan to bardzo rodzinny i lubiany przez wiele osób serial. Od momentu ukazania się pierwszego odcinka wiele się zmieniło a losy bohaterów kształtowały się bardzo różnie. Ostoją rodzinną jest dom Lubiczów na Sadybie to tam odbywają się liczne spotkania rodzinne oraz także rodzinne Wigilie i święta.

Seniorzy Maria i Władysław, grani w serialu przez nieżyjących już aktorów, byli zgodnym małżeństwem. Ona była właścicielką apteki noszącej nazwę Pod Modrzewiem natomiast on był kuratorem sądowym w sprawach osób nieletnich. Kiedy ich poznajemy są to ludzie już w zaawansowanym wieku. Przeżyli w małżeństwie 50 lat i posiadali pięcioro dzieci a także gromadkę wnucząt i kilkoro prawnucząt. Maria niegdyś napisała dwutomową książkę o losach rodziny Lubiczów, którą po jej śmierci wydała córka Elżbieta.

Lubiczowie to rodzina taka jak wszystkie inne. Przeżywa dobre i złe chwile, boryka się z codziennymi problemami. Losy każdego z pięciorga, dzieci ułożyły się różnie. Ela i Jerzy mają dwójkę dzieci obecnie są razem po wielu przeżyciach. Mieszkają w rodzinnym domu wraz z przyrodnią siostra Jerzego Kamilą. Ich córka Beata skończyła studia farmaceutyczne a syn Michał był dobrze zapowiadającym się piłkarzem, niestety poważny wypadek zniweczył jego plany.

Paweł i Krysia Lubiczowie to zgodne małżeństwo posiadające dwie dorosłe córki i najmłodszego 4-letniego syna Pawła juniora. Oboje pracują zaklan3wodowo i spędzają wolny czas w gronie przyjaciół. Monika Ross jako najbardziej intrygująca z całej piątki to elegancka bizneswoman. Ma jednego syna, który przebywa za granicą. Obecnie zajmuje się wraz z przyjaciółką prowadzeniem restauracji. Ryszard także ma żonę i dzieci, wcześniej przez 10 lat był taksówkarzem teraz z powodu paraliżu zajmuje się branżą budowlaną. Dorota jako jedyna nie podjęła życia rodzinnego oddala się służbie Bogu i jest zakonnicą.

Przez te wszystkie lata przybyło jak i ubyło członków w, chyba najbardziej znanej rodzinie w Polsce. Powiększyła się o przedstawicieli najmłodszego, czwartego już pokolenia klanu Lubiczów. Mimo, iż seniorzy rodu Maria i Władysław już odeszli, dom na Sadybie wciąż emanuje rodzinną atmosferą i dawnymi tradycjami. Wygląda jak typowy babciny dom, gdzie zamiast nowoczesnych mebli stoją antyki a na stołach leżą ręcznie wykonane serwety.

To dlatego serial jest wciąż tak chętnie oglądany przez wiele osób, zwłaszcza starszych. Co ciekawe jego akcja toczy się w czasie rzeczywistym. Jeżeli dzisiaj mamy 1 września i dzieci w całej Polsce idą do szkół to tego dnia emitowany jest odcinek, w którym bohaterowie przeżywają ten sam dzień i także , posyłają swoje pociechy do szkół. Zabieg ten powoduje, że widzowie mają poczucie powiązania codzienności serialowej z ich własną życiową rutyną.

Jak w każdej rodzinie tak i w tej serialowej pojawiają się kłótnie, a przed bohaterami stają poważne wybory życiowe. Prawie każdy serial opiera swą fabułę na losach rodziny to pozwala nam widzom identyfikować się z postaciami, tak naprawdę fikcyjnymi, ale podejmującymi działania i decyzje, z którymi my spotykamy się na co dzień.

Elżbieta i Jerzy kilkakrotnie rozchodzili się i ponownie byli razem aż w końcu doszło do rozwodu. Obecnie znowu są razem po tym jak wzięli drugi raz ślub. Podobne perypetie przeżywa ich córka Beata, która także rozstała się ze swym mężem po tym jak ją zdradzał a teraz Jacek wraca na łono rodziny. Ciekawą postacią jest Dorota Lubicz, która jako siostra zakonna była na misjach. Prawdopodobnie zniknie na jakiś czas z serialu, ponieważ Agnieszka Wosińska, która gra Dorotę chce na jakiś czas zrzucić habit. Nic dziwnego większość osób kojarzy ją głównie z tą rolą.